wtorek, 18 kwietnia 2023

Zmiana planów na 4.05.2023, ciemnia GTF pracuje!

 UWAGA! W dniu 4 maja zmieniamy plan - zamiast konkursu miesiąca, który przesuniemy na kolejny czwartek 11.05, kiedy to po konkursie zaprezentuje się kandydat do GTF - Andrzej Zagórski - będzie miał miejsce wernisaż w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Zgodnie z informacją od Jerzy Wyrębski właśnie 4.05.2023 o godzinie 19.00 odbędzie się jego wernisaż w Oliwskim Ratuszu Kultury. Wstępnie uzgodniony termin był na 05 maja, ale okazało się,że wtedy jest koncert w Ratuszu.
Mam nadzieje, że zechcecie wziąć udział w wernisażu, zaś kolejny tydzień przyniesie zarówno większą ilość zdjęć na konkurs p.t. "To takie ludzkie", jak i dodatkowe doznania po obejrzeniu prezentacji kandydata.
Przepraszam za zamieszanie, ale sytuacja jest jak zwykle dynamiczna, i ze względu na naszego Kolegę, wymaga zmian.
Prezes złożył zlecenie na druk naszego albumu "Świątynia Światła". Wkrótce dalsze informacje. 
 
fot. Jerzy Wyrębski GTF

fot. Jerzy Wyrębski GTF

Ciemnia jak zwykle od 17.30.
A tutaj ku pamięci dla chętnych 🙂
D-76H (Grant Haist)
Ta formuła jest nie do odróżnienia od Kodak D-76 i może być używana dokładnie w ten sam sposób, z zachowaniem tych samych czasów wywoływania. Jej zaletą jest niższy koszt produkcji, jest bardziej "przyjazna dla środowiska" i bardziej stabilna niż D-76.
Woda o temperaturze 52°C 750,0 ml
Metol 2,5 g
Siarczyn sodu bezwodny 100,0 g
Boraks 2,0 g
Woda do uzyskania 1,0 litra
Stosować jak w przypadku D-76. Jeżeli się sprawdzi w weekend, to za tydzień złożymy sobie ze 2 litry, i będzie można wołać błony rtg, które zamówiłem do wielkiego formatu.