niedziela, 29 stycznia 2023

Anna Jakubowska i jej "Tajemnice Oliwy" w Bibliotece na ul. Pilotów w Gdańsku-Zaspie.

Wszystkim zainteresowanym polecamy wystawę naszej wielokrotnie nagradzanej na konkursach fotograficznych oraz wystawiającej się koleżanki i członkini Anny Jakubowskiej. Tym razem w bibliotece przy ul. Pilotów na Zaspie można obejrzeć jej wysmakowane i kompozycyjnie piękne wielce czarno-białe wydruki wielkoformatowe.

AF

Wchodząc do siedziby GTF na Wojska Polskiego zobaczycie po lewej stronie wiszący tam od 10 miesięcy plakat mojej wystawy TAJEMNICE OLIWY. Jej wernisaż odbył się w marcu 2022 roku, kiedy można już się było spotykać po epidemii. Większość eksponowanych tam prac powstała w czasach, gdy chodziliśmy w maskach (pamiętacie?). Tę post epidemiczną wystawę pokazałam jeszcze we wrześniu w ukochanej bibliotece na Suchaninie, a teraz po raz trzeci na  Zaspie w Bibliotece Pilotów. Można ją będzie tam oglądać do końca lutego, a może i dłużej…

Być może biblioteka zorganizuje jakieś spotkanie autorskie i wtedy z Krzyśkiem poopowiadamy oraz oprowadzimy po  miejscach, które są na zdjęciach, ale już zniknęły. Bo okazuje się, że  fotografia jest trwalsza od rzeczywistości.

Ania Jakubowska