wtorek, 24 stycznia 2023

"Teatr w Czerni i Bieli". Wystawa fotografii Jerzego Wyrębskiego w CH Osowa od 16 stycznia 2023.

Od początku 2023 roku bardzo wiele dzieje się w Gdańskim Towarzystwie Fotograficznym. W styczniu w różnych miejscach (Oliwski Ratusz Kultury- Anna Hauser; Galeria GTF- Małgorzata Margit Bilicka; CH Osowa- Jerzy Wyrębski) zawisły już trzy wystawy naszych członków. Nie uwzględniam już spotkań w naszej siedzibie, gdzie prowadzone są konkursy miesiąca, odbywają się pokazy świetnych zdjęć oraz prelekcje na tematy dla nas ważne (Grzegorz Zieleniec), w ciemni odbijane są zdjęcia litowe.

Poniżej informujemy o aktualnej - wiszącej w CH Osowa od 16.01.2023 - pięknej wystawie fotografii Jerzego Wyrębskiego"Teatr w czerni i bieli", co stanowi odejście od dotychczas obecnych w jego prezentowanej twórczości intensywnych barw; w tym wypadku Jerzy skupił się bardziej na oddaniu ładunku estetycznego oraz emocjonalnego rozmaitych przedstawień teatralnych, czemu konwencja monochromatyczna wydaje się bardziej służyć.

Obecna wystawa Jerzego jest siódmą z kolei. Szeroko pojęte teatr oraz gra to ulubione i najczęściej prezentowane tematy w jego twórczości. Z racji potrzeby przejrzystości poniżej przedstawiono tylko niektóre z fotogramów - chętni zobaczyć całość powinni wybrać się do CH Auchan do Gdańska Osowej.