środa, 14 września 2022

W GTF dzieje się!

Rozpoczęliśmy już nowy sezon konkursem miesiąca, o którym można przeczytać na fejsie GTF Team.

Najbliższe spotkanie czwartkowe 15.09 będzie poświęcone ostatecznemu wyborowi zdjęć oraz akceptacji tekstu do przygotowywanego opracowania "Świątynia Światła". Następnego dnia, tj. w piątek 16 września o 18.00 w Galerii GTF na Wojska Polskiego 8-12 będzie miał miejsce wernisaż drugiej części naszej wielkiej wystawy jubileuszowej "Lux Aeterna", pokazywanej w Domu Uphagena - Muzeum Gdańska na przełomie 2021/2022 r. Będzie on połączony ze zbiórką na cele statutowe GTF, dlatego zaprośmy jak najwięcej gości z zewnątrz.

23.09 o godz. 18.00 w C.H. Osowa w tamtejszej galerii będzie miało miejsce oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Łodzie z Roskilde"Adama Fleksa (GTF, ZPAF). Zapraszamy serdecznie na te wszystkie wydarzenia.

Z informacji bieżących - dzięki ogromnej pomocy Zbigniewa Czerwińskiego rozpoczęliśmy odświeżanie oraz uszczelnianie stolarki okiennej w naszej siedzibie, począwszy od Galerii. W dniu wczorajszym udało się uszczelnić silikonem oraz wstępnie pomalować pierwsze dwa duże okna zewnętrzne; nie jest wykluczone, że dalszy ciąg nastąpi w sobotę 17.09 od samego rana, to jednak ustalimy na spotkaniu czwartkowym 15.09.2022.

Wymiana pękniętej szyby w skrzydle okiennym.

Konkurs miesiąca 8.09.2022.

Wyniki konkursu z 8.09.2022.

Kazimiera usuwa stary kit.

Zbigniew maluje ramiak okna galeryjnego.

Skrzydło okna uszczelnione silikonem w miejsce starego wykruszonego kitu.

Wystawa "Łodzie z Roskilde" tuż po powieszeniu.

j.w.

Plakat wystawowy.