czwartek, 3 lutego 2022

"Krajobraz industrialny" Wojciecha Junga w Galerii na Osowej.

Od dnia 15 stycznia 2022 w Centrum w CH Osowa rusza kolejna wystawa fotografii – tym razem autorstwa Wojciecha Junga, rodowitego gdańszczanina i fizyka, którego największą pasją jest fotografia.

Wojciech Jung urodził się i mieszka w Gdańsku, gdzie ukończył fizykę na Uniwersytecie Gdańskim. Jak prawie każdy pasjonat fotografii, od dziecka interesował się otaczającym go światem i tym, jak można go uchwycić na skrawku papieru. Już jako nastolatek wstąpił do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie od początku był jego aktywnym członkiem, biorąc udział w wielu wystawach.

„Aparat fotograficzny pozwala realizować własne pomysły na zapisywanie otaczającej nas rzeczywistości. A taki zapis jest dla mnie istotą fotografii”mówi fotograf.

Prezentacja prac to jedna z kilku powstałych, na przestrzeni wielu lat, wystaw indywidualnych fotografa. Ulubionym tematem autora jest otaczający nas krajobraz, również ten wytworzony przez człowieka. Na wystawie można zobaczyć zarówno szerokie plany, jak i małe fragmenty konstrukcji powstałych w dobie industrializacji. Prace prezentowane na wystawie powstały na przestrzeni wielu lat, w konsekwencji  wycieczek po różnych miejscach z aparatem fotograficznym. Dzięki temu można było zarejestrować również takie budowle czy urządzenia, których już nie ma, co stanowi niewątpliwie dodatkową wartość wystawy.

CH Osowa zaprasza wszystkich miłośników fotografii na tą wyjątkową wystawę, która potrwa od 15 stycznia do  
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa. Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!


  

„Dyskretna Ulotność Krajobrazu” jest najnowszą prezentowaną wystawą indywidualną fotografa.