piątek, 17 marca 2023

Bogdan Kizło i fotografia otworkowa 16.03.2023.

 Nasz nowy (reaktywowany po latach) uczestnik Bogdan Kizło od lat zajmuje się fotografią otworkową, odnosząc w tej dziedzinie (i nie tylko w niej) znaczne sukcesy. Na ostatnim czwartkowym spotkaniu zaprezentował nam zarówno skonstruowane przez siebie kamery, jak i pokazał przykłady swojej twórczości. 

Mamy nadzieję, że zachęci to niektórych z nas to zajęcia się tą ciekawą dziedziną fotografii (głównie analogowej), zwłaszcza, że pod koniec maja startuje OFFO. 

Prezes poinformował, że wkrótce zostanie przedstawiony plan gry na kwiecień oraz późniejsze miesiące. Będzie on obejmował również prace czysto fizyczne, czyli sprzątanie oraz kontynuację renowacji naszej mocno naruszonej zębem czasu stolarki okiennej, którą Zbigniew tak fajnie rozpoczął jesienią.

Z innym spraw można wspomnieć o tym, że Igor Grzegorski wydrukował na drukarce 3D wkład do koreksu Krokus dla wywoływania błon ciętych formatu 9 x 12 cm do naszego użytkowania; należy tutaj dodać, że planowany jest wielkoformatowy plener na Żuławach Malborskich, na którym kilku z nas zamierza użyć m.in. zabytkowych przedwojennych kliszaków na wspomniany format.

Poniżej zdjęcia ze spotkania wykonane przez Aleksandra Orzechowskiego.