środa, 19 stycznia 2022

"Ekspresje Bałtyckie". Wystawa fotografii Marcina Kołakowskiego od 2 lutego 2022 w Oliwskim Ratuszu Kultury.

Zapraszamy na kolejny wernisaż członka GTF - naszego Kolegi Marcina Kołakowskiego. Poniżej tekst wprowadzenia oraz zaproszenie.

 Marcin Kołakowski urodził się w 1980. Z natury umysł ścisły, z wykształcenia ekonomista, z zawodu człowiek IT. Fotograf, były wieloletni prezes Studenckiej Agencji Fotograficznej Uniwersytetu Gdańskiego. Należy do Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jest zafascynowany twórczością Richarda Avedona, Helmuta Newtona, Henriego Cartiera-Bressona. Ostatnio, poza fotografią krajobrazową, jego największy entuzjazm wzbudza fotografia uliczna oraz portretowa, dla której przemierza Trójmiasto (i nie tylko) w poszukiwaniu idealnego kadru.

Ekspresje Bałtyckie, to cykl widoków Morza Bałtyckiego z amorficznym światłem uzyskanym dzięki fotografowaniu o zmroku, na długich czasach naświetlania. Fotografie rejestrują szczegóły, których ludzkie oko nie jest w stanie dostrzec. Część minimalistycznych kadrów została wykonana między Piaskami a Kołobrzegiem. Nierzadko pokazują połączenie między naturalnym krajobrazem a obiektami stworzonymi przez człowieka.

Wernisaż 02.02.2022 godz. 18:00
Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk, Opata Jacka Rybińskiego 25 (Oliwa).