czwartek, 31 sierpnia 2023

FETA, czyli fotografia Bogdana Kizło w CH Osowa 1.09-14.10.2023

Z radością możemy oznajmić światu, że w CH Osowa od 1 września 2023 zawiśnie kolejna wystawa członka GTF, czyli FETA Bogdana Kizło. Poniżej kilka słów o Autorze oraz samym temacie ekspozycji.

Bogdan Kizło jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk plastycznych w Gdyni Orłowie, w którym został późniejszym wykładowcą w pracowni fotografii. Jest również wieloletnim członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz Pomorskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Fotografuje zarówno swoje otoczenie jak i  wydarzenia polityczne. Lubi fotografię dynamiczną, pełną ekspresji. Fotografuje przy użyciu aparatów cyfrowych, jak i analogowych, w tym wykonuje zdjęcia techniką otworkową.
Jest również uczestnikiem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

FETA
FETA jest dorocznym Międzynarodowym Festiwalem Teatrów Plenerowych i Ulicznych odbywającym się od ćwierćwiecza w Gdańsku. Na impresję z tego festiwalu zaprasza Bogdan Kizło, dokumentujący to wydarzenie i prezentujący jego ekspresję i dynamikę na przestrzeni lat 2009-2019. Prezentowana na wystawie wizja autora zdjęć, to własne obserwacje, połączone z emocjami i zamiłowaniem do fotografii ulicznej, której wydarzenia związane z festiwalem FETA bardzo sprzyjają.