czwartek, 18 sierpnia 2022

Dzisiejsze spotkanie w IX LO.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Dzisiaj spotkaliśmy się w gościnnych murach IX LO dzięki uprzejmości Zbigniew Czerwiński, i obejrzeliśmy świetny film o Janie Saudku reżyserowany przez Sławomir Pultyn

Poniżej wklejam kilka zdjęć Sławomira Fiebiga, wykonanych jego niestandardowymi aparatami cyfrowymi z trójwarstwowymi matrycami najlepiej oddającymi klimat fotografii analogowej. Koncepcja w tym przypadku jest jak najbardziej słuszna, jako że film Sławomira Pultyna był nakręcony na prawdziwej taśmie filmowej 16 mm.

Poza tym zaczęliśmy też omawiać to, czym będziemy zajmować się na pierwszych spotkaniach GTF we wrześniu. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Wojtczak - 1.09 będzie dniem roboczym, na którym omówimy kwestie związane do odświeżeniem naszej stolarki okiennej, gdzie głównym ekspertem będzie Zbigniew Czerwiński. 8.09 to pierwszy konkurs miesiąca (Aberracje) - jako prezes pozwoliłem sobie przełożyć termin konkursu, jako że chcę bardzo przy nim być, a muszę wyjechać. Mam nadzieję, że mi to wybaczycie.
 
Głośno i wyraźnie ponowiłem moją prośbę o jak najszersze rozesłanie WSZYSTKICH Waszym znajomym przez messengera oraz innymi drogami linka do naszej zrzuty na GTF, gdyż sytuacja finansowa stowarzyszenia jest dość trudna. To nic nie kosztuje, a może nas wesprzeć!!!
 
Dodać muszę, że przy obecnej inflacji oraz wzrostach opłat wszelkich konieczne będzie podwyższenie miesięcznej składki do 50 zł. Jest to propozycja, która wyszła od innych Kolegów, jednak muszę to poprzeć - jeżeli chcemy mieć siedzibę z galerią, archiwum oraz ciemnią, to nie ma innego wyjścia. Przy ok. 30 osobach płacących taką kwotę co miesiąc oraz przy dodatkowych źródłach dofinansowania naszej działalności statutowej mamy możność dalszego spotykania się na WP 8-10 🙂
 
Tyle kazania - wzywania oraz apelowania. Kolejne spotkanie ciemniowe w najbliższy wtorek.
 
Prezes Wasz
Adam Fleks 

PS. A tutaj link do zrzuty - rozsyłajcie go do kogo się da, to nic nie kosztuje, a może nam pomóc. Najbardziej hojni darczyńcy otrzymają fotografie kolekcjonerskie w technikach litowej oraz cyjanotypii:

https://zrzutka.pl/38bk2t?fbclid=IwAR0inwfPLGUGDJ89O5LTF8H7BRy7HCrLrjIk-HYL5UPn9kYVnosM99Wu6Ow

Sławomir Pultyn. Fot. Sławomir Fiebig.

Sala z uczestnikami spotkania i projekcji. Fot. Sławomir Fiebig.

fot. Sławomir Fiebig.

fot. Sławomir Fiebig.

fot. Sławomir Fiebig.