piątek, 15 lipca 2022

Porządki i inne czynności 14.07.2022.

 We czwartek 14 lipca zajęliśmy się zdejmowaniem naszej wystawy "Lux Aeterna" oraz likwidacją gniazda mrówek. Okazało się, iż w głębinach jednej z szafek w części kuchennej spoczywało spore i lekko wilgotne opakowanie zawierające kostki cukru. Mrówki dosłownie je oblepiły. Po posypaniu proszkiem zakupionym w markecie po godzinie okazało się, że owady zasnęły snem wiecznym. We wtorek trzeba będzie to wszystko umyć i posprzątać; mam nadzieję, że ten problem będziemy mieli z głowy.

Krzysztof Jakubowski sprezentował nam powiększalnik Krokus 44 w bardzo ładnym stanie, który został już podłączony. Do tego polski zegar ciemniowy w stanie fabrycznym. Zdemontowaliśmy starego Krokusa z obłą banią, którego i tak nie używaliśmy. 

Uznaliśmy, że części sprzętu (np. kilku suszarek fotograficznych) trzeba będzie się pozbyć. Może znajdziemy amatorów fotografii analogowej zainteresowanych suszeniem odbitek na gorąco. Pozbyliśmy się kilku koreksów do wywoływania filmów, które były albo brudne albo niekompletne. I tak zostało ich całkiem sporo.

Teraz czas zastanowić się nad kolejną wystawą - może będzie to druga część "Lux Aeterna", która na razie spoczywa w pudłach po przywiezieniu z Domu Uphagena.

Zaś w najbliższy wtorek będziemy tworzyć odbitki litowe. Czas na nową sztukę!

Dziękujemy za darowizny na naszą działalność statutową.

Demontaż zdjęć z wystawy "Lux Aeterna".
Proszek przeciwko mrówkom okazał się skuteczny.

Ustawiony w ciemni i podłączony jak nowy Krokus 44 z polskim zegarem ciemniowym. Debiut we wtorek.

 Każdy, kto zapragnie wesprzeć działalność Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego, jednego z najstarszych i niezależnych stowarzyszeń NGO działających w Polsce, proszony jest o pomoc w postaci "darowizny na cele statutowe GTF" - tak powinny być opisane datki.

Oto numer naszego rachunku:

Dowolna kwota na konto: 47 2530 0008 2049 1046 2546 0001 PLN (Nest Bank)
tytułem “Darowizna na cele statutowe GTF. KRS 0000224422”.

Wpłaty mogą być jednorazowe lub powtarzalne (np poprzez zlecenie stałe).

Dziękujemy :)