piątek, 9 lipca 2021

Finał konkursów miesiąca oraz inne sprawy w dniu 8 lipca 2021.

 Spotkanie czwartkowe w dniu 8 lipca 2021 było bardzo owocne, nie tylko z racji sporej frekwencji, gdzie mogliśmy spotkać się z dawno niewidzianymi Koleżankami oraz Kolegami. Fajnie było Was znowu na własne oczy zobaczyć!

Jednak najważniejsze było podsumowanie konkursów miesiąca GTF. Oto wyniki wraz z punktacją:

JURY:
1. Jolanta Lassak-Szymerska 100
2. Marcin Kołakowski 81
3. Andrzej Baranowski 80
4. Witold Baranowski 53
5. Ewa Młodzianowska 41

PUBLICZNOŚĆ:
1. Jolanta Lassak-Szymerska 112
2. ex equo: Andrzej Baranowski 78
                  Marcin Kołakowski 78
3. Witold Baranowski 69
4. Ewa Młodzianowska 44
5. Jerzy Kulczycki 16
 
Ci, którzy zajęli  punktowane miejsca wg jury, otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe; to samo dotyczy 1 miejsca w rozstrzygnięciu wg publiczności. W obydwu kategoriach pierwsze miejsce zajęła Jolanta Lassak-Szymerska, która też zaprosiła nas na wernisaż swojej pierwszej w życiu wystawy fotograficznej. Odbędzie się on w dniu 30 lipca 2021 o godz. 18.00 w Galerii ZPAP na ul. Piwnej 67/68.
 
Kasia Wojtczak poinformowała o najbliższym, koordynowanym przez nią plenerze, który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 11.07 w miejscowości Cygusy o godz. 9:00. Punkt zbiórki to "PPUH CYGUSY. 
 
Adam Fleks poinformował o tym, że po rocznej przerwie w pierwszej połowie sierpnia odbędzie się plener malarsko-rzeźbiarski w Rodowie z konkursem fotograficznym "Barwy Lasu", w którym braliśmy z sukcesami udział w latach ubiegłych. Najwyższy czas się reaktywować.
Od listopada 2021 do (prawdopodobnie) kwietnia 2022 w Muzeum Gdańska - Domu Uphagena będzie pokazana Wystawa Fotografii Artystycznej GTF. Jest tam miejsce na ok. 80 ram, zakładamy więc, że każdy chętny autor da na ekspozycję około 2 swoich najlepszych zdjęć. Wkrótce zostanie wyłoniona komisja artystyczna, która dokona wyboru fotogramów.
 
Piotr Wołoszyk pokazał swoje zdjęcia, przyniósł też wodę demineralizowaną oraz  wywoływacze D-23 oraz D-25. Z tego pierwszego skorzystaliśmy niezwłocznie, jako że wywołaliśmy w nim z sukcesem dwa negatywy na kilkudziesięcioletnim ORWO NP7. Jest to o tyle istotne, że we własnoręcznie złożonej chemii (Piotr Wołoszyk) ze składników otrzymanych m.in. od Sławomira Fiebiga oraz Piotra Januszewskiego.

Nie rezygnujemy ze spotkań w wakacje - najbliższe we wtorek 13.07 o 18.00 w naszej siedzibie.

Zaś poniżej relacja fotograficzna ze spotkania przez Jacka Sadłowskiego.