środa, 27 stycznia 2021

Nieznane piękno Japonii w CH Osowa.

 W Centrum Handlowym Osowa w Gdańsku od 1 lutego do 11 kwietnia 2021 r. można obejrzeć wystawę fotografii Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego pod tytułem „Impresje japońskie”. Zdjęcia pochodzą z podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni i zostały zrobione w latach 2005 – 2019. Ekspozycja prac jest zapisem licznych podróży do tego kraju.

„Impresje japońskie” to intymna opowieść o japońskiej kulturze i krajobrazach. Wystawa zabiera odbiorców w daleką podróż po wschodnich wybrzeżach Azji śladem pary miłośników podróży. Autorzy kierując się własnymi doświadczeniami, dzielą się tym niezwykłym miejscem, przedstawiając jego przyrodę i codzienne życie, którego byli świadkami.

Mimo upływających lat i wielu podróży, jakie udało nam się odbyć, Japonia nadal zachwyca nas i zadziwia. Za każdym razem, gdy stamtąd wyjeżdżamy wiemy, że niebawem do niej powrócimy.  Nawet odwiedzając po raz kolejny te same miejsca odkrywamy coś, czego wcześniej nie dostrzegliśmy albo zapamiętaliśmy zupełnie inaczej. Zadajemy sobie wtedy pytanie, czy to miejsce jest inne, czy też nasze postrzeganie się zmieniło. I tak powrót, za każdym razem, jest inny –– komentują autorzy prac.

Ekspozycja „Impresje japońskie” to cześć większego projektu pod tytułem „Tryptyk japoński”. Po raz pierwszy została zaprezentowana we wrześniu 2019 roku w Galerii Przy Kozach, Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Odwiedził ją Ambasador Japonii oraz wielu gości ze świata kultury. Następnie w styczniu i lutym 2020 r. była prezentowana w Galerii Sztuki Nowy Warzywniak w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku oraz od września do grudnia 2020 r. gościła w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Obecna, czwarta odsłona tej wystawy będzie pokazywana w CH Osowa.

O autorach:

Agnieszka Kmieciak, gdańszczanka z urodzenia i wyboru, miłośniczka fotografii oraz kultury
i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i odwiedza od 2005 r. Polonistka z wykształcenia, joginka
z powołania. Spiritus movens Fuji-san Ośrodka Edukacji Prozdrowotnej w Gdańsku.

Jacek M. Kozłowski, urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Obserwuje ludzi, obyczaje, przyrodę, krajobrazy i architekturę. Jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawa dostępna będzie do 11 kwietnia 2021 roku dla wszystkich odwiedzających Centrum Handlowe Osowa, w godzinach otwarcia galerii. Wstęp na ekspozycję jest bezpłatny.

Więcej informacji na www.chosowa.pl

Impresje Japońskie –– nowa wystawa w CH Osowa

Centrum Handlowe Osowa zaprasza na nową wystawę poświęcona twórczości fotograficznej Agnieszki Kmieciak i Jacka M. Kozłowskiego. Wyjątkowa kolekcja prezentowana będzie od 1 lutego do 11 kwietnia 2021 roku. Przestrzeń centrum tym razem posłuży do zaprezentowania unikatowych zdjęć powstałych podczas podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni w latach 2005 – 2019.

Na fotografiach pary miłośników Japonii zobaczymy fascynujący kraj oczami ich autorów. Wybrane prace przedstawiają między innymi obrazy ludzi i miejsca na co dzień niedostępne dla turystów –– dzięki nim możemy nie tylko zobaczyć, ale i poczuć klimat tych niezwykłych chwil i otoczenia.

Pragniemy poinformować, że zadbaliśmy o bezpieczeństwo odwiedzających i zgodnie z najnowszymi zaleceniami wprowadziliśmy procedury chroniące zdrowie odwiedzających –– tak, aby wszyscy bezpiecznie i przyjemnie mogli korzystać z atrakcji.

Czas trwania wystawy: 1.02.2021 r. – 11.04.2021 r.
Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających w godzinach otwarcia CH Osowa
Wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy!