środa, 8 stycznia 2020

"Impresje Japońskie" Jacka M. Kozłowskiego i Agnieszki Gutral w Oliwie, 7.01.2020.

Wernisaż wystawy fotograficznej Jacka M. Kozłowskiego oraz Agnieszki Gutral „Impresje japońskie”, miał miejsce 7 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Oliwskim Ratuszu Kultury, Galeria Sztuki Nowy Warzywniak w Gdańsku Oliwie, ul. Opata J. Rybińskiego 25. Wystawę będzie można oglądać do 2 lutego 2020 r.
Była ona już prezentowana we wrześniu 2019 r. w Warszawie.
Wystawa ta to autorskie fotografie Jacka M. Kozłowskiego oraz Agnieszki Gutral stanowiące subiektywne spojrzenie na Japonię na przestrzeni wielu lat. To odbicie emocji i uczuć związanych z tym krajem, odwiedzanymi miejscami i spotykanymi tam ludźmi.
Prezentowane zdjęcia są osobistym oglądem tego kraju i jego mieszkańców. Powstały w latach 2005-2019 w różnych miejscach i okolicznościach.
Jacek M. Kozłowski urodzony w Warszawie. Fotografią pasjonuje się od kilkudziesięciu lat. Od 1995 r. odbywa regularne wyprawy do Japonii, udokumentowane tysiącami zdjęć. Od kilku lat mieszka w Gdańsku i jest członkiem Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Agnieszka Gutral jest gdańszczanką z urodzenia i wyboru, fotografką , miłośniczką kultury i tradycji Japonii, którą pasjonuje się i od lat odwiedza.
Fotografie Jacka Sadłowskiego.