wtorek, 12 listopada 2019

Aleksander Orzechowski. Wernisaż wystawy Nie/zwyczajny Gdańsk 8.11.2019.

8 listopada w piątek 2019 o godz. 18 w Galerii Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. miał miejsce wernisaż wystawy Aleksandra Orzechowskiego "Nie/zwyczajny Gdańsk", której ekspozycja potrwa do końca listopada. Wystawa obejmuje zarówno klasyczne widoki, jak i nowoczesne budowle, zabytki, kultowe miejsca, formy, podwórkowe kadry, iluzje, realne obrazy, które obecne są  na fotogramach naszego kolegi.
     Ekspozycja utrzymana jest w konwencji monochromatycznej; gra świateł i cieni, kształtów, czerni i bieli w kontraście sporym, aczkolwiek miłym dla oka odbiorcy pozwala skupić się bardziej na treści, a mniej na samej formie, kiedy to barwne plamy odwracają niekiedy uwagę widza od esencji i treści przekazu. Fotografie w formacie 50 x 70 cm zostały wydrukowane na folii i zamontowane na lekkich podkładach z pianki.
     Sam wernisaż cieszył się sporą frekwencją. Jako że poprzedniego dnia po konkursie miesiąca mieliśmy sposobność objrzeć prace nowych (mam nadzieję) i bardzo dobrze zapowiadających się koleżanek, to z tym wiekszą nadzieją spoglądamy na to, co nam przyniesie kolejny rok.
AF
Fotografie dzięki uprzejmości Jacka Sadłowskiego.