sobota, 22 grudnia 2012

Wigilia GTF, 20 grudnia 2012

Tak właśnie zakończyliśmy rok 2012 - był intensywny pod względem ekspozycyjnym i pozostałej aktywności. Z dużych projektów można wspomnieć o swoistym podsumowaniu dotychczasowego cyklu o Gdańsku odchodzącym, czyli wystawę poświęconą architekturze Wolnego Miasta Gdańska w Domu Uphagena, oraz dwóch wystawach poplenerowych - o Żuławach Gdańskich oraz z Sierżna, gdzie część z nas doznała inicjacji modelkowej. Oczywiście nie było to wszystko. Nasze działania - zbiorowe oraz indywidualne - opisano we wcześniejszych postach z tego roku.
Był to też 65 rok istnienia GTF, jednak wystawę doroczną pokażemy w przyszłym roku - czyli w 65 sezonie działalności, za okres 2012/2013.
Poniżej kilka zdjęć z Wigilii. Przed podzieleniem się opłatkiem i zjedzeniem pasztecików oraz ciasta piernikowo-marchewkowego (dzieło Iwony Dereszkiewicz), innych darów Bożych nie licząc, obejrzeliśmy zdjęcia Bogdana Grotha wykonane dla hotelu w Pruszczu Gdańskim. Była to praktycznie jedyna okazja obejrzenia w całości tego imponującego zbioru liczącego ok. 150 fotografii przedstawiających Żuławy Gdańskie i Kociewie.

Wszystkie fotografie Adam Fleks