piątek, 2 lipca 2010

Wystawa powieszona!


Bez życzliwej współpracy Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach nie udałoby się tak sprawnie i szybko przewieźć oraz powiesić  naszej wystawy "Fotograficzne Pole Sztuk".
Zdjęcia zostały przewiezione do Prabut 28.06 przez Pawła Kapicę. Krzysztof Wojewódzki pomógł zorganizować samochód, który życzliwie udostępniły nam władze gminy.
Wystawę powiesiliśmy w piątek 2 lipca 2010 w tzw. Kościele Polskim, który niedawno został pięknie wyremontowany. Brawo Prabuty!!!
Na zdjęciach widzimy jego wnętrze, cudowne sklepienie z malowidłem w stylu ludowego baroku z XVII w., oraz kilka impresji wykonanych w słonecznej pogodzie - "normalne" zdjęcie będzie wykonane w stosownym czasie.
By można było powiesić wystawę, Prabuty udostępniły pracownika, który służył pomocą. Wcześniej przygotowano też drewniane listwy wbite na wysokości 2 m, tak więc pozostało nam rozplanować rozmieszczenie zdjęć (odpowiada za to prezes i jego sumienie) i powbijać gwoździe. Cała akcja wieszania zajęła około 1,5 godziny.

Wernisaże wystawy (bo będą aż 2) odbędą się w dniach 11 oraz 14 lipca o godz. 16.00. Prócz naszej wystawy będą się tam pokazywać studenci ASP z Gdańska, którzy w tym czasie będą tworzyć na plenerze malarsko-rzeźbiarskim w Rodowie. W drugim wernisażu mają uczestniczyć władze gminy. Mamy nadzieję, że GTF też dopisze, chociaż to dzień roboczy.
Wystawa w Prabutach powisi, o co nas dzisiaj proszono. Myślę, że każdy z autorów powinien odczuwać radość z tego powodu, bo przecież dzięki wystawom nasze zdjęcia żyją, są odbierane i komentowane, stanowiąc niekiedy swoistą "kapsułę czasu" która pozwala odtworzyć wydarzenie, które przeszły w niebyt.