niedziela, 23 października 2022

Plener GTF w Jantarze oraz na przekopie w Skowronkach 23.10.2022.

Wszyscy się stęsknili za wspólnym plenerowaniem, toteż niedzielna frekwencja dopisała. Najpierw pojechaliśmy do Jantara, gdzie nastąpił początek zgrupowania oraz wspólny marsz na plażę pomimo deszczyku. Na szczęście było ciepło, zaś woda z nieba padała z przerwami. Po zaspokojeniu pierwszych potrzeb estetycznych oraz zużyciu pewnej ilości prądu/negatywów (bo i analogi były w akcji) przemieściliśmy się ku przekopowi Mierzei Wiślanej w Skowronkach, gdzie nastąpiło chwilowe przejaśnienie.

Doczekaliśmy obrotu jednego z mostów, wsunięcia bramy śluzy oraz wpłynięcia jachtów do kanału od strony Zatoki Gdańskiej. Niestety, czekanie na obrót drugiego mostu oraz otwarcie wrót śluzy od strony Zalewu Wiślanego wyczerpało nas na tyle, że po zrobieniu dużej ilości zdjęć postanowiliśmy wracać. 

I w tym momencie nastąpiła radosna niespodzianka w postaci wyszynku parkingowego zaoferowanego nam przez Ewę - trzy rodzaje ciast, kawa i herbata z imbirem oraz innymi dodatkami podniosły nam poziom endorfin, ilość dodatkowych kalorii można przemilczeć. kto nie był, niech żałuje.

Na koniec dotarła do nas radosna wiadomość o tym, że Małgosia Bilicka ukończyła pomyślnie Studium Fotografii ZPAF, broniąc się skutecznie w dniu wczorajszym. Gratulacje!!!!

Poniżej zdjęcia z pleneru.