niedziela, 12 czerwca 2022

GTF na "Viva Oliva" 11.06.2022.

 W sobotę 11 czerwca 2022 od rana byliśmy - jak co roku - obecni na Imprezie dzielnicowej "Viva Oliva". Wielkie podziękowania dla wszystkich członków GTF, którzy zechcieli pomóc w dowozie - Kasi oraz Dawidowi - a także Koleżankom i Kolegom, którzy przyszli, by wesprzeć oraz pomóc.

Jak co roku sporządziliśmy bardzo dobrą dokumentację fotograficzną tego wydarzenia. Oprócz fotografii cyfrowej tradycyjnie pojawiliśmy się też na scenie, by "zdjąć" zgromadzonych na parkingu chętnych także na materiałach analogowych. Adam Fleks robił średnim formatem, Piotr Langman wielkoformatowym kliszakiem sprzed wielu dziesięcioleci.

Małą łyżeczką dziegciu wśród tych przyjemnych działań było znikome zainteresowanie ludzi, którzy koncentrowali się na kupowaniu lodów, piwa, świecidełek oraz dziwnych przedmiotów. Pewną pociechą jest to, że zainteresowaniem cieszyły się książki kilku obecnych wydawnictw. Wydaje się, że ilość obecnych w różnym czasie członków GTF była większa niż odwiedzających nasze stoisko. A szkoda, gdyż zdjęcia były naprawdę niezłe.

Poniżej fotoreportaż Andrzeja Baranowskiego - ogromne podziękowania za szybkie przesłanie.

GTF w trakcie fotografowania ze sceny - od lewej: Adam Fleks, Piotr Langman, Witold Baranowski.


Andrzej oraz Jurek wewnątrz naszego namiotu.

Oferowane odbitki kolekcjonerskie w technikach specjalnych nie wzbudziły zainteresowania.

Mili Państwo, z którymi chwilę porozmawialiśmy.

Uczniowie z SP nr 35 pozujący do zdjęcia zbiorowego wraz z publicznością. W ubiegłym roku chętnych było o wiele więcej mimo fatalnej pogody.

Inne ujęcie "naszego" namiotu.

Najszczęśliwsze jak zawsze były dzieci.

Impreza miała charakter wybitnie ludyczny.

Panowie ustawili się naprzeciwko, urozmaicając nam obserwowanie przechodzących ludzi.

Ubiegłoroczna fotografia wykonana aparatem średnioformatowym ze sceny. Fot. A. Fleks.